Mapa spływu

Rezerwacja

 

 

 

Spływ rozpoczynamy na słynnej plaży pod Stadionem „PGE Narodowy – plaży Poniatówka.

Pierwszy most Średnicowy, a zaraz kawałek dalej most podwieszany jedno pylonowy „Świętokrzyski”. Tuż przed mostem na lewym warszawskim brzegu możemy dostrzec pomnik warszawskiej „Syrenki”. Zaraz za mostem na lewym brzegu rozciągają się budynki Centrum Nauki Kopernik. Dopływamy do mostu „Śląsko-Dąbrowskiego” przed wojną zwanego „Kierbedziem” od nazwiska inżyniera projektującego most. Zaraz za mostem Śląsko-Dąbrowskim Twoim oczom [show_more] ukazuje się wspaniały widok na warszawską Starówkę i Zamek Królewski. Po prawej stronie w zieleni drzew znajduje się warszawskie ZOO. Mijamy również kolejna znaną plażę Miejska: „Rusałka„. Znowu spoglądamy na lewy brzeg i widzimy Nowe Miasto. Nad skarpa góruje gotycki kościół p.w. Najświętrzej Marii Panny. W kościele 4 grudnia – święto Barbórki – odbywa się tradycyjna msza w intencji wszystkich flisaków i „pozostałych wiślaków”. Święta Barbara też jest patronką flisaków co warto wiedzieć.

Za mostami: dwupoziomowym „Gdańskim” i Kolejowym na lewym brzegu znajdują się budynki fortyfikacji carskiej, słynnej Cytadeli. 

Zaraz za ww. mostami należy płynąć lewą stroną, gdyż po prawej stronie znajduje się niebezpieczne miejsce w postaci gruzowiska. To w tym miejscu polscy flisacy podstępem udaremnili wywózkę skarbów warszawskich przez Szwedów. Załadowane do granic możliwości Byki, Szkuty, Galary, Baty zostały wprowadzone na mieliznę i już tam pozostały. Niskie stany wody w Wiśle w latach 2015 i 2016 pozwoliły naszym archeologom na eksplorację tego miejsca i wydobycia wiele archefaktów

Z Wisły stolica reprezentuje się zdecydowanie lepiej niż, z pozycji z jakiej większość z nas przywykła ją oglądać z autobusu lub tramwaju.
Nawet w samym centrum często tworzą się mielizny i spoglądają na nas wystające z pod wody kamienie, ale spokojnie nie są one groźne, a mogą dodać uroku Twojej wyprawie. Ostatni na trasie warszawski most Marii Curie Skłodowskiej,  i dalej rozciąga się przed nami inny świat….

Wszędzie dzikie… niedostępne… brzegi, mnóstwo ptactwa, czasem pojawiają się wędkarze.

W tej scenerii dopływamy do końcowej przystani Młociny, dawniej znanej wszystkim Warszawiakom jako miejsce gdzie cumował statek bocznokołowy „Traugut” i odbywały się potańcówki na Młocinach. Dawniej Młociny były niewielką wioską podwarszawską, gdzie w soboty i niedziele hucznie bawili się Warszawiacy.[/show_more]

Przewidywany czas spływu: minimum 1,5h
Rzeki: Wisła
Dystans: 13 km
Wymagane doświadczenie: Brak
Proponowane godziny startu: 14:00 – 16:00

Miejsce rozpoczęcia spływu

Plaża Saska przy betonowej ostrodze https://goo.gl/maps/X1szj9UavPfwa69U7

Miejsce zakończenia spływu

Cennik

kajak 2-os kajak 1-os Deska SUP

120zł /kajak

120zł /kajak

120zł /deska

Formy płatności

Cena zawiera:

 • kajak 2-wu osobowy 

  kajak 1-no osobowy 

  kamizelki asekuracyjne i wiosła

  dowóz i odbiór sprzętu

Opcje dodatkowe:

 • siedzisko piankowe 2 szt > 10 zł
  fartuch kajakowy > 5 zł
  wodoszczelny worek > 5 zł
  dodatkowe siedzisko dla dziecka > 10 zł