Mapa spływu

Rezerwacja

Na każdą rezerwację odpowiadamy do 24h, jeżeli nie odpowiedzieliśmy napisz do nas biuro@nakajak.com lub zadzwoń.

Samo złożenie rezerwacji nie jest równoznaczne z jej przyjęciem.

Wisła Płocka – płynący raj.

Dlaczego taka trasa
Kraina wędrujących wysp wiślanych, zwanych tu „kępami”, nigdzie indziej nie występuje. Ostatni w Europie fragment naprawdę dzikiej rzeki o szerokości przekraczającej 1,5 km. Płynący tędy do Płocka będą mieli okazję oglądać takie same krajobrazy, jakie 600 lat temu widział król Władysław Jagiełło, przeprawiając swe wojska pod Czerwińskiem. Wyspy, nadrzeczne lasy i strome brzegi upodobały sobie na lęgowiska ptaki wodnobłotne, a przybysze ze Skandynawii lubią tu zimować. Nie dziwi więc utworzenie 10 faunistycznych rezerwatów przyrody.
Ogólny opis trasy
Poniżej stolicy rzeka płynie szerokimi łukami, a na wydmach i bagnach lewego brzegu zachowała się Puszcza Kampinoska, uznana za park narodowy. Od Modlina zepchnięta siłami wielkich dopływów (Bugu i Narwi z Wkrą) płynie Wisła już całkowicie na zachód, podmywając prawe, strome i erozyjne zbocze doliny północnego skłonu Wysoczyzny Płońskie. Poniżej ujścia Bzury Wisłą wpływa w obręb Kotliny Płockiej i Toruńskiej, stanowiących część Pradoliny Toruńsko-Eberswaldzkiej, którą niegdyś wody Prawisły odpływały na zachód. Uchodzą tu do Wisły Skrwa i Zgłowiączka (połączona Kanałem Bachorze z Jeziorem Gopło) z lewej, a Skrwa Północna i Drwęca z prawej strony. Rzeźba doliny Wisły na tym odcinku jest całkowicie niesymetryczna. Lewy brzeg niski, chroniony wałami przeciwpowodziowymi, porośnięty bujną roślinnością lasu łęgowego z gęstą warstwą krzewów i plantacjami wikliny. Prawy tworzy dostępna skarpa, dogodna do budowy grodów obronnych (Zakroczym, Czerwińsk, Wyszogród) oraz twierdzy w Modlinie, porośnięta rzadką w tej części Polski Roślinnością ciepłolubną.

Przewidywany czas spływu: od 21h
Rzeki: Wisła
Dystans: 115km
Wymagane doświadczenie: Brak

Miejsce rozpoczęcia spływu

Miejsce rozpoczęcia spływu: plaża Poniatówka

 

Miejsce zakończenia spływu

Miejsce zakończenia

Spływ kończymy w dogodnym miejscu na plaży w Płocku przy przystani Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego „Budowlani” przy ul. Kawieckiego

Cennik

kajak jednoosobowy kajak dwuosobowy transport do 12 kajaków

pn-pt

60 zł/dobę

70 zł/dobę

350 zł

Formy płatności

Cena zawiera:

 • kajak 2-wu osobowy typu AM 494 lub AM 468 (jenobakistowy)

  kajak 1-no osobowy typu AM 396

  kamizelki asekuracyjne i wiosła

  dowóz i odbiór sprzętu

Opcje dodatkowe:

 • siedzisko piankowe 2 szt > 10 zł

  fartuch kajakowy – tylko dla kajaków typu AM (laminat) > 5 zł

  wodoszczelny worek > 5 zł