Mapa spływu

Rezerwacja

Rezerwacja

Na każdą rezerwację odpowiadamy do 24h, jeżeli nie odpowiedzieliśmy napisz do nas sms lub zadzwoń.

Samo złożenie rezerwacji nie jest równoznaczne z jej przyjęciem.

Kajakiem Wisłą z Dęblina do Warszawy

Trasa spływu z Dęblina jest chyba najbardziej urozmaiconą trasą pod wieloma względami. Ciągle zmieniający się krajobraz, powoduje że raz płyniemy po równinie a raz mamy wysokie skarpy. Przez cały czas płyniemy mijając setki wysepek, łach piaszczystych, łąk i rozlewisk. Raz płyniemy Wisła mającą 600 metrów szerokości, raz rzeką o szerokości dochodzącej do 1200 m, po czym gwałtownie zmniejszającej się do szerokości 200 metrów na wysokości Kozienic. Od samego początku płyniemy po terenach silnie związanych z historią Polski. Zanim ruszymy poczujemy carski oddech Twierdzy Dęblin. Mijając wieś Łoje „ukłońmy się” królowi Kazimierzowi Wielkiemu, który właśnie tu w XIV wieku miał jeden ze swoich zamków. A i księża Benedyktyni też będą szczęśliwi za krótką modlitwę, gdyż w XIII w. mieściło się tu Opactwo. Niestety po zamku nawet nie pozostały fundamenty. A z bogatych zabudowań Opactwa pozostał wyremontowany po wojnie barokowy kościółek. Mijając Przewóz Maciejowicki jesteśmy najbliżej słynnych Maciejowic. Miejsca znanego z ostatniej bitwy o wolność Polski w 1794 r. Tadeusza Kościuszki. Wpływając w rejon Puszczy Kozienickiej znowu historia przenosi nas do 1410 roku. Właśnie w tym roku wiosną wyrąbane w puszczy drzewa posłużyły do budowy pływającego mostu. Elementy mostu został spławione do Czerwińska. Tam w przeciągu jednego dnia cieśle zmontowali go i umożliwili szybką przeprawę wojsk króla Władysława Jagiełły na prawy brzeg. Tym manewrem zaskoczył Krzyżaków, z którymi zwycięsko starł się pod Grunwaldem. Po 15 kilometrach przepływamy wzdłuż przyczółek warecko-magnuszewski okupiony krewią żołnierzy z 1 Armii Wojska Polskiego (Studzianki Pancerne) podczas II wojny światowej. Jeszcze krótki ukłon w stronę zamku Książąt Mazowieckich w Czersku (a mogła to być stolica Polski) na którym to też gościła królewska krew – królowa Bona. Czyż nie piękna i ciekawa trasa?

 

Przewidywany czas spływu: od 21h
Rzeki: Wisła
Dystans: 110km
Wymagane doświadczenie: Brak

Miejsce rozpoczęcia spływu

Miejsce rozpoczęcia spływu

Dęblin ul. Modrzycka – Parking samochodowy

Dojazd na miejsce startu

PKP Kierunek Dęblin

Miejsce zakończenia spływu

Miejsce zakończenia

Spływ możesz zakończyć w dwóch punktach Warszawy (opcja funkcjonuje tylko w terminie 24.06 -03.09) i są to: Pomost 511 przy wejściu do portu Czerniakowskiego;   plaża Poniatówka przy zejściu ze Stadionu Narodowego;   

Kończąc na wszystkich tych punktach – plażach możesz dalej kontynuować swój relaks. Są to doskonałe miejsca na zorganizowanie sobie wieczornego grilla, skorzystania ze sportowej oferty na tych plażach, spotkania się ze znajomymi i przekazania ich swoich wrażeń ze spływu.

Takich plaż jakie mamy w Centrum Stolicy nie ma żadna inna stolica świata.

Kończąc na plaży Poniatówka przystanki komunikacji miejskiej: autobus, tramwaj, metro, przystanek Kolei Mazowieckich są oddalone od miejsca zakończenia spływu o kilka minut drogi pieszo.

Cennik

kajak jednoosobowy kajak dwuosobowy transport do 12 kajaków

60 zł/doba

70 zł/doba

300 zł

Formy płatności

Cena zawiera:

 • kajak 2-wu osobowy typu AM 494 lub AM 468 (jenobakistowy)

  kajak 1-no osobowy typu AM 396

  kamizelki asekuracyjne i wiosła

  dowóz i odbiór sprzętu

Opcje dodatkowe:

 • siedzisko piankowe 2 szt > 10 zł

  fartuch kajakowy – tylko dla kajaków typu AM (laminat) > 5 zł

  wodoszczelny worek > 5 zł