Warszawa Wawer plaża Romantyczna - Warszawa plaża Poniatówka Warszawa Wawer plaża Romantyczna - Warszawa plaża Poniatówka

Mapa spływu

Rezerwacja

Zapraszamy do rezerwacji kajaków online:

Plaża Romantyczna – Plaża Poniatówka w Warszawie – trasa idealna na wolne popołudnie.

Trasa dla osób mających 2 godziny wolnego czasu a chcących odreagować od codziennego stresu. Większość czasu płynie się wśród dzikiej przyrody i obcuje z dzikim ptactwem i innymi dzikimi zwierzętami. Dopiero ostatnie kilkanaście minut płyniemy widząc cywilizację, czyli zabudowania, budynki i wieżowce usytuowane nieopodal wybrzeża. Wzdłuż trasy można czasami zaobserwować łosie, sarny i dziki, które przyszły zaczerpnąć wody nad brzeg Wisły. Zobaczymy też „dzieło” bobrów. Na tej trasie nawet małe dzieci nie są w stanie zanudzić się, bo tyle się dzieje na brzegach Wisły.

Przewidywany czas spływu: od 1h
Rzeki: Wisła
Dystans: 10 km
Wymagane doświadczenie: Brak
Proponowane godziny startu: 11:00 – 17:00

Miejsce rozpoczęcia spływu

Spływ rozpoczyna się na najnowszej plaży w Wawrze: Plaży Romantycznej zlokalizowanej na końcu ul. Rychnowskiej.

Plaża jest usytuowana na wysokiej skarpie skąd rozciąga się piękny widok na przeciwległy brzeg Wilanowa, a w oddali widać wieżowce warszawskiego Manhattanu.

W okresie VI – VIII na plaży można skorzystać z „plażingu” bez parawanów, można kupić coś niecoś z grilla, oraz przeprawić się promem na drugą stronę do Wilanowa.

Dojazd na miejsce startu

Z Warszawy możesz bez problemu dojechać komunikacją miejską – autobusem 146 .
Nie musisz się już martwić że utkwisz w korkach podróżując samochodem, miejsce startu spływu jest świetnie zlokalizowane i oddalone od przystanków tylko niecałe 10 min.

Autobus 146Sprawdź dojazd
Przystanek: Romantyczna

Miejsce zakończenia spływu

UWAGA

zmiana miejsca zakończenia spływu, kajaki należy zdać za mostem Łazienkowskim przed plażą Saską przy betonowej ostrodze https://goo.gl/maps/X1szj9UavPfwa69U7

Miejsce zakończenia spływu jest na plaży Poniatówka przy zejściu ze Stadionu Narodowego.

Kończąc na plaży możesz dalej kontynuować swój relaks. Jest to doskonałe miejsce na zorganizowanie sobie wieczornego grilla, skorzystania ze sportowej oferty na tych plażach, spotkania się ze znajomymi i przekazania ich swoich wrażeń ze spływu.

Takich plaż jakie mamy w Centrum Stolicy nie ma żadna inna stolica świata.

Najlepiej skomunikowanym punktem jest plaża Poniatówka przy moście J.Poniatowskiego. Przystanki komunikacji miejskiej: autobus, tramwaj, metro, przystanek Kolei Mazowieckich są oddalone od miejsca zakończenia spływu o kilka minut drogi pieszo.

Cennik

SUP Kajak 1 os Kajak 2 os

70 zł/sup

70 zł/kajak

90 zł/kajak

Formy płatności

Cena zawiera:

  • kajak jedno- / dwuosobowy lub SUP
  • komplet wioseł
  • kamizelki
  • worek wodoszczelny na telefon i dokumenty
  • transport sprzętu na start i z końca trasy

Opcje dodatkowe:

  • siedzisko piankowe 2 szt > 10 zł
  • wodoszczelny worek > 5 zł